3.7
(3)

Bu videoda BİLİNMEYEN ZEHİRLİ VE VAHŞİ İLGİNÇ HAYVANLAR hakkında İLGİNÇ BİLGİLER konusunu anlattık.

Kaçırmadan Okuyun

Hayvan dünyasının bakıldığında yaratıcılığına hayal gücüyle şaşırmamak İmkansız Bu ilginç hayvanlar ın bir kısmı yalnızca Yeryüzünde Bir yerde yaşıyor bazıları tükenmenin eşiğinde ve onlara sahip monitörünüzün ekranından görebiliyoruz bu videomuzda nesli tükenmekte olan ilginç hayvanlar konusunu araştırdık.

Videoya başlamadan önce bu tarz videoların daha fazla gelmesini istiyorsanız beğenerek bana destek olabilirsiniz.

Kaplan semenderi grubu Meksika köstebek semenderlerin en tanınmış larından dır bu türün larvaları Metamorfoz getiremezler Bu sebepten yetişkinleri suda yaşar ve solungaçları vardır bu türün Habitatı asıl olarak Meksika kablo Gölü ve Meksika’nın daha gönderir.

ilginç hayvanlar

Aksalotlar vücuttaki çıktı parçalarını ve uzuvlarını yeniden üretebilme yeteneğine sahip olduklarından kolay ürete bildiklerinden ve embriyoların büyük oluşundan dolayı bilimsel araştırmalarda kullanılırlar birçok ülkede ev hayvanı olarak dediler bir sürü olan ay ay madagaskar’da yaşayan oldukça Nadir bir makinesi maymun türüdür uzun parmakta Giller familyasında tek yaşayan üyesidir.

Familyanın büyük adında diğer Bir türünün soyu tükenmiştir ay ay gece ortaya kuyruğunu saymazsak 37 santim boyunda kuyruğu ile birlikte 53 santim boyunda ve 2 buçuk kilo ağırlığındadır kürkü siyahtır koyu sincap kuyruğu gibi tüylüdür iri kırmızı gözleri vardır.

Uzun kesici dişleri kimin gelmişini anımsatır parmakları ince uzundur orta parmak diğer hepsinden 3 kat daha uzun olabilir avlanma şekli çok ilginçtir bulmak için parmağı ile ağaca vurarak kurtçukları Arar bulduğumda dişleri ile kabuğu çıkarır sonra açtığı deliye orta parmak olarak böcekleri çıkarır Ayrıca çizgili farenin de aynı şekilde avlandığı bilinmektedir.

ilginç hayvanlar

Hint Okyanusu’nun Afrika sahillerinden Batı Pasifik okyanusu’ndaki Mariana Space Güney Pasifik okyanusu’ndaki Güney ve Avustralya kadar olan sulara özgü bir tür hayvandır çamur zıpzıpları Deniz çekildiğinde bunu ben sana bağlı olarak görüp karaya çıkarak Orada bulunan bitki örtülerinin yiyerek yaşamsal faaliyetlerini sürdürmeye devam edebilirler.

HEMEN OKUYUN ! :  DÜNYADAKİ EN İLGİNÇ MESLEKLER VE YÜKSEK MAAŞLARI !

Karada delisi ve boğazındaki çok sayıda kılcal damarları sayesinde ihtiyacını gidermektedir arka yüzgeçleri ile yaptığı için sağa sola yalpalayarak dengesini sağlayabilir çoğu zaman kayada yakaladı minik böceklerle karnını doyur çöl tilkisi fennektilkisi olarak da bilinir.

ilginç hayvanlar

Köpekgiller Türkiye’nin en küçük mensubudur çöl yaşamı onlar çok iyi uyum sağlamış Kuzey Afrika’da ve Arap Yarımadası’nda arasında bilen bir çizgi türüdür 40 santimetre Varan vücut uzunluğuna ters orantılı olarak 15 santimetre kulakları çok uzundur bu özel durum kendisinin çölde yaşamasına olanak sağlar sıcaklığını kulakları vasıtasıyla tutar 25 santimetre uzun ağırlığı 1 buçuk aya kadar var.

Öztürk’ü krem rengi der karın kısmı ve yüzü beyaz uzun kulaklı köftecisinin yağ depolaması ısı kaybına yarar öldürücü sıcaklarından dolayı tahriş olan bir hayvandır hayvandan meydana gelen grupları oluşturup inşa ettikleri bir mağara sisteminde yaşarlar tehlike istedikleri durumlarda kendilerinin derhal kumun içine saklayabilirler.

ilginç hayvanlar

Fare çekirgeler ile beslenirler semender türleri ortalama 5 15 santim uzunluğundadır büyük kafasının üzerinde 2 göçük olmasına karşın tonun nedeniyle geniş görme açısı sağlar karada dolaşa bilse de bataklık göl gibi su ortamlarda Yaşamak için öldür Japon semenderi nin en çok sevdiği besinler balık kerevit küçük semenderler solucanlar ve Salyangozlar Iğdır yan tarafındaki dişleri ile ısırarak öldürür.

Üreme şansı için yarışan bir çok erkek var Oralara nedeniyle ölür tek seferde 400-500 yumurta bırakırlar bu yumurtalar 12 – 15 Hafta sonuna kadar.

Beğendiniz mi ?

Tıklayarak puan verin !

Toplam puan 3.7 / 5. Oy sayısı : 3